Haber

Süleyman Soylu İlk Kez Konuştu: ‘Kendi İşine Bak’

Seçim günü ve 15 Mayıs’ta sessizliğini koruyan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ilk kez konuştu. AK Parti’den İstanbul Milletvekili seçilen Süleyman Soylu, dünya ülkelerine ‘Bizim işlerimize karışmayın. Demokrasiyi ve hukuku en üst düzeyde uygulayan bir ülkeyiz. Siz kendi işinize, kendi hesabınıza bakın’ dedi.

‘İşimize karışmayın’

Seçim öncesi açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, 15 Temmuz darbe girişimini hatırlattı. Seçimin ardından ilk kez konuşan Süleyman Soylu, ülke genelinde 321 seçimle ilgili olay yaşandığını söyledi.

Soylu, seçime ait dünya ülkelerine seslendi, ‘İşimize karışma. Demokrasiyi ve hukuku en üst düzeyde uygulayan bir ülkeyiz. Sen kendi işine, kendi hesabına bak.söz konusu.

‘Bu seçimlerde 321 seçim olayı yaşandı’

Seçim döneminde yaşanan olaylarla ilgili konuşan Soylu, şunları söyledi: ‘Son seçimlerde toplam 356 seçim olayı gerçekleşti, seçim olayının tamamı. Bu seçimlerde 321 seçim olayı yaşandı. Yani tüm Türkiye’de daha az olaylı, daha sakin ve ılımlı bir seçim geçirildi.terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu