Haber

Tarsus’ta Yapım Aşamasındaki Projeler Yerinde İncelendi

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, kente kazandırılan ve yapımı devam eden projeleri inceledi.

Bozdoğan, ilk olarak ‘Sağlık Kampüsü’ projesinin devam eden inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. İş sağlığı ve güvenliği, meslek hastalıkları, çevre sağlığı, ana çocuk sağlığı ve spor Sağlık gibi birçok alanda faaliyet gösterecek kampüsün bir ilk olduğunu belirten Bozdoğan, bu projenin Tarsusluların sağlık hizmetlerine erişiminde büyük katkı sağlayacağını kaydetti. Bozdoğan, “Tarsus’ta söz verdiğimiz sağlık kampüsü için geri sayım başladı. Tarsus’a büyük kazanımlar sağlayacak olan kampüsün yapım çalışmaları devam ediyor. şehrimiz ve halkımız.”

Tarsus Kent Meydanı’na kavuşuyor

Başkan Bozdoğan, Caminur Mahallesi’nde yapımı devam eden ‘Kleopatra Kent Meydanı’ projesini de ziyaret etti. Bu önemli meydan Tarsus’un merkezi bir noktasında yer alacak ve halkın sosyal etkileşimini artıracaktır. Tarsus Belediyesi’nin en büyük ve en değerli projelerinden biri olan Kent Meydanı Projesi için çalışmalar hızla devam ediyor. Arkeopark özelliği taşıyan meydanın tamamlanmasıyla birlikte Tarsus’ta yaşayan veya Tarsus’u ziyaret eden birçok kişiye şehrin çok katmanlı zenginliğini gözlemleyebilecekleri ve keyifle vakit geçirebilecekleri örnek bir yaşam alanı sunulacak. Önder Bozdoğan, Kent Meydanı’nda devam eden çalışmalara da değinerek, “Yıllardır hasretle kavuşmayı beklediğimiz meydanımıza ulaşıyoruz. Kleopatra Kent Meydanımızda devam eden çalışmalarla ilgili incelemelerde bulunduk. alan.”

Bozdoğan, ekmek fiyatlarındaki artışı analiz edecek olan ikinci ekmek fabrikasının çalışmalarını da inceledi. Fabrikada üretilecek ekmeğin fiyatının uygun olması sayesinde Tarsus halkının ekonomik yükü hafifleyecek ve ekmek satın almada sıkıntı yaşamasının önüne geçilecek. Projelerin vatandaşlarla buluşması için gün saydığının müjdesini veren Bozdoğan, “Vatandaşımızın refahını ve yaşam kalitesini artıracak projelerimiz birer birer hayata geçiyor. Projelerimizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. şehrimiz.” – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu