Ekonomi

Zelenskiy: Kiev’de “ağır” elektrik sorunları yaşıyoruz

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy, Rus güçlerinin enerji altyapısını gaye alan taarruzları nedeniyle devam eden elektrik kesintileri ile ilgili, ülkesinin başşehri Kiev başta olmak üzere Sumy, Odessa, Ternopil, Çerkası ve Vinnitsya bölgelerindeki durumun “ağır” olduğunu belirtti.

Zelenskiy, Telegram hesabından paylaştığı manzaralı bildirisinde, Rusya’ya karşı devam eden savaşın 271. gününde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

İspanya’nın başşehri Madrid’de yapılan NATO Parlamenterler Asamblesi (NATO-PA) 68. Genel Kuruluna video konferansla iştirak ettiğini ve katılımcılardan Rusya’nın “terör devleti ilan edilmesi” talebinde bulunduğunu hatırlatan Zelenskiy “Yavaş yavaş bu sonuca ulaşacağımıza inanıyorum. Rusya dünyada böyle algılanacak.” sözünü kullandı.

Son devirlerdeki Rus taarruzları sonucu güç altyapıların ağır hasar alması sonucu ülke genelinde planlı ve acil durum güç kesintilerin bugün de devam ettiğini aktaran Zelenskiy, başta Kiev olmak üzere Sumy, Odessa, Ternopil, Çerkası ve Vinnitsya bölgelerinde bu akşamdan itibaren durumun “ağır” olduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu