Haber

TBF Başkanı Türkoğlu, TBF Basketbol Gelişim Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Lideri Hidayet Türkoğlu, Abdi İpekçi Spor Salonu’nun yerine yapılacak TBF Basketbol Gelişim Merkezi’nin inşaatında spor müdürleriyle incelemelerde bulundu.

TBF Lideri Hidayet Türkoğlu, üretimi süren TBF Basketbol Gelişim Merkezi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Aktifliğe Lider Türkoğlu ve çeşitli medya kuruluşlarının spor müdürlerinin yanı sıra TBF İdare Konseyi üyeleri ile basın mensupları iştirak gösterdi. Lider Hidayet Türkoğlu, yaptığı açıklamada, vazifeye geldikleri günden bu yana yapmayı hayal ettikleri proje olduğuna değinerek, “Herkesin başında soru işareti vardı. Sanki gerçekleşecek mi diye? Bu süreç bizim için çok kıymetli. Türk basketbolu için bu vakte kadar hiçbir şey yapılmamış. Bu bizi çok üzmüştür. Ülkemize Cumhurbaşkanı’mızın dayanağıyla çok büyük tesisler kazandırıldı. Kendisi bu projeye birinci günden beri sahip çıktı. Bir defa daha teşekkür ediyorum. Kendisinin sayesinde manalı bir tesis olacak. Tesiste 5 salonun, kamp merkezlerinin ve seyircilerin hoş vakit geçireceği yerler olacak. Bu projenin önümüzdeki yıl Türk basketboluna kazandırılacağına inanıyoruz. Burada basketbolu daha ileriye taşıyacak ulusal ve milletlerarası tertipler yapmaya devam edeceğiz. Buraya geldiğiniz için teşekkür ediyoruz” formunda konuştu.

TBF Gelişim Merkezi’nin inşaatını sürdüren firma idare konseyi lider yardımcısı Fatih Demircan ise vaziyet planı üzerinden bilgi verdi. Demircan, projede 10 bin kişilik ana salon, bin kişi kapasiteli bir idman ve maç salonu, 500 seyirci kapasiteli 3 altyapı salonu, basketbol müzesi ve kütüphanesi, alışveriş, konser ve yeme-içme alanları ile atlet gereksinimlerine nazaran hazırlanmış bir spor oteli olacağını lisana getirdi. İnşaatın tüm süratiyle sürdüğünü aktaran Fatih Demircan, “TBF binasında çelikleri koymaya başladık. Ana salonun olduğu yerde de temel atmaya başladık. Altyapı salonlarının biri tamamen bitti. Otel binası yukarıya doğru yükseliyor. Orayı da kışın ortalarına doğru bitireceğiz” sözlerine yer verdi.

Yapılan açıklamaların akabinde Lider Türkoğlu, spor müdürlerine tesis inşaatını gezdirdi. Aktiflik, toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu